FW-10-05-L-D-419-078
Part Number:
FW-10-05-L-D-419-078
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.497" (12.624mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.419" (10.643mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)