FW-20-04-G-D-375-118
Part Number:
FW-20-04-G-D-375-118
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.583" (14.808mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)