FW-20-04-G-D-411-138
Part Number:
FW-20-04-G-D-411-138
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.639" (16.231mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)