FW-10-05-L-D-451-156
Part Number:
FW-10-05-L-D-451-156
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.607" (15.418mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height :
0.451" (11.455mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)