PWCD-C13C14-15A-06F-BLK-D
Part Number:
PWCD-C13C14-15A-06F-BLK-D
Description:
Dual Lock Power Cord C13 Univers
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
6.00' (1.83m)
Operating Temperature :
105°C
Shielding :
Unshielded
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
14 AWG