FW-30-05-S-D-557-118
Part Number:
FW-30-05-S-D-557-118
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.557" (14.148mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)