FW-40-03-G-D-219-125
Part Number:
FW-40-03-G-D-219-125
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.344" (8.738mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.219" (5.563mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)