FW-14-04-G-D-474-090
Part Number:
FW-14-04-G-D-474-090
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.654" (16.612mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.474" (12.040mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)