FW-37-04-G-D-250-075
Part Number:
FW-37-04-G-D-250-075
Description:
CONN HDR 74POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.415" (10.541mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
74
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)