FW-25-05-L-D-401-120-A
Part Number:
FW-25-05-L-D-401-120-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.521" (13.233mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.401" (10.185mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)