FW-33-05-G-D-248-427
Part Number:
FW-33-05-G-D-248-427
Description:
CONN HDR 66POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.427" (10.846mm)
Length - Stack Height :
0.248" (6.300mm)
Number of Positions :
66
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)