FW-25-05-L-D-500-067
Part Number:
FW-25-05-L-D-500-067
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.567" (14.401mm)
Length - Post (Mating) :
0.067" (1.702mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)