FW-50-02-G-D-417-069
Part Number:
FW-50-02-G-D-417-069
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.561" (14.250mm)
Length - Post (Mating) :
0.069" (1.753mm)
Length - Stack Height :
0.417" (10.592mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)