FW-50-05-L-D-326-100
Part Number:
FW-50-05-L-D-326-100
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.426" (10.820mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.326" (8.280mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)