FW-50-05-L-D-381-100
Part Number:
FW-50-05-L-D-381-100
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.481" (12.217mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.381" (9.677mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)