FW-40-03-G-D-117-110
Part Number:
FW-40-03-G-D-117-110
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.227" (5.766mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.117" (2.972mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)