FW-50-05-L-D-388-143
Part Number:
FW-50-05-L-D-388-143
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.531" (13.487mm)
Length - Post (Mating) :
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height :
0.388" (9.855mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)