FW-17-05-L-D-529-138
Part Number:
FW-17-05-L-D-529-138
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.667" (16.942mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.529" (13.436mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)