FW-44-05-G-D-446-100-A
Part Number:
FW-44-05-G-D-446-100-A
Description:
CONN HDR 88POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.546" (13.868mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.446" (11.328mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
88
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)