FW-16-05-G-D-529-140-A
Part Number:
FW-16-05-G-D-529-140-A
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.669" (16.993mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.529" (13.436mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)