FW-42-04-L-D-289-138
Part Number:
FW-42-04-L-D-289-138
Description:
CONN HDR 84POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.517" (13.132mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.289" (7.341mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
84
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)