FW-13-04-G-D-315-243
Part Number:
FW-13-04-G-D-315-243
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.648" (16.469mm)
Length - Post (Mating) :
0.243" (6.172mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)