FW-50-03-L-D-195-172
Part Number:
FW-50-03-L-D-195-172
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.367" (9.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.195" (4.953mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)