FW-10-01-G-D-669-075
Part Number:
FW-10-01-G-D-669-075
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.789" (20.041mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.669" (16.993mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)