FW-50-04-L-D-528-138
Part Number:
FW-50-04-L-D-528-138
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.756" (19.202mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.528" (13.411mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)