FW-34-03-G-D-242-124-A
Part Number:
FW-34-03-G-D-242-124-A
Description:
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.366" (9.296mm)
Length - Post (Mating) :
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height :
0.242" (6.147mm)
Number of Positions :
68
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)