FW-25-05-G-D-567-065
Part Number:
FW-25-05-G-D-567-065
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.632" (16.053mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.567" (14.401mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)