FW-25-05-G-D-571-065
Part Number:
FW-25-05-G-D-571-065
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.636" (16.154mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.571" (14.503mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)