FW-15-03-G-D-226-157
Part Number:
FW-15-03-G-D-226-157
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.383" (9.728mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.226" (5.740mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)