FW-25-05-L-D-600-068
Part Number:
FW-25-05-L-D-600-068
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.668" (16.967mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
50
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)