FW-25-05-LM-D-480-164
Part Number:
FW-25-05-LM-D-480-164
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.644" (16.358mm)
Length - Post (Mating) :
0.164" (4.166mm)
Length - Stack Height :
0.480" (12.192mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)