FW-13-04-L-D-556-137
Part Number:
FW-13-04-L-D-556-137
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.783" (19.888mm)
Length - Post (Mating) :
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height :
0.556" (14.122mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)