FW-40-05-G-D-523-134
Part Number:
FW-40-05-G-D-523-134
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.657" (16.688mm)
Length - Post (Mating) :
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height :
0.523" (13.284mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)