FW-25-03-G-D-263-086
Part Number:
FW-25-03-G-D-263-086
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.349" (8.865mm)
Length - Post (Mating) :
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height :
0.263" (6.680mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)