FW-13-05-L-D-372-172-A
Part Number:
FW-13-05-L-D-372-172-A
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.544" (13.818mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.372" (9.449mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)