FW-04-05-G-D-313-170-TR
Part Number:
FW-04-05-G-D-313-170-TR
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.483" (12.268mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.313" (7.950mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)