FW-04-05-G-D-363-080-A-TR
Part Number:
FW-04-05-G-D-363-080-A-TR
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.443" (11.252mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.363" (9.220mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)