FW-15-04-G-D-321-075
Part Number:
FW-15-04-G-D-321-075
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.486" (12.344mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.321" (8.153mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)