FW-15-04-L-D-250-077
Part Number:
FW-15-04-L-D-250-077
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.417" (10.592mm)
Length - Post (Mating) :
0.077" (1.956mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)