FW-25-03-L-D-277-100-A
Part Number:
FW-25-03-L-D-277-100-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.277" (7.036mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)