FW-15-05-G-D-374-213
Part Number:
FW-15-05-G-D-374-213
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.587" (14.910mm)
Length - Post (Mating) :
0.213" (5.410mm)
Length - Stack Height :
0.374" (9.500mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)