FW-25-05-L-D-517-157
Part Number:
FW-25-05-L-D-517-157
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.674" (17.120mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.517" (13.132mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)