FW-05-05-G-D-575-087-TR
Part Number:
FW-05-05-G-D-575-087-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.662" (16.815mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.575" (14.605mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)