FW-30-03-L-D-267-065-P
Part Number:
FW-30-03-L-D-267-065-P
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.332" (8.433mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.267" (6.782mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)