FW-26-02-G-D-607-075
Part Number:
FW-26-02-G-D-607-075
Description:
CONN HDR 52POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.757" (19.228mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.607" (15.418mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)