FW-26-02-G-D-625-092
Part Number:
FW-26-02-G-D-625-092
Description:
CONN HDR 52POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.792" (20.117mm)
Length - Post (Mating) :
0.092" (2.337mm)
Length - Stack Height :
0.625" (15.875mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)