FW-45-05-G-D-450-169-A
Part Number:
FW-45-05-G-D-450-169-A
Description:
CONN HDR 90POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.619" (15.723mm)
Length - Post (Mating) :
0.169" (4.293mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)