FW-45-05-G-D-462-065
Part Number:
FW-45-05-G-D-462-065
Description:
CONN HDR 90POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.527" (13.386mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.462" (11.735mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)