FW-30-03-G-D-304-065
Part Number:
FW-30-03-G-D-304-065
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.369" (9.373mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.304" (7.722mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)