FW-50-05-G-D-280-238-A
Part Number:
FW-50-05-G-D-280-238-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.518" (13.157mm)
Length - Post (Mating) :
0.238" (6.045mm)
Length - Stack Height :
0.280" (7.112mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)